Prešov - Košice 39:28 v 1. finále play off hádzanárskej extraligy mužov

14.05.2008 Celý región

Prešov 14. mája (TASR) - V prvom zápase finálovej série o majstra Slovenska hádzanárov vyhral obhajca titulu Tatran Prešov nad Košicami o 11 gólov 39:28.
Druhý zápas finálovej série je na programe v Košiciach v nedeľu 18. mája o 15.00.

Tatran Prešov - IS Košice 39:28 (20:16)
Zostavy a góly: Bakša, Meluš - Mazúr, T. Mažár 2, Huňady 7/4, Michal Urban 1, Pekár 8, Fuňak 5, Radčenko 3, Tumidalský 1, Mikéci 2, Kozlov 8/1, S. Mažár, Dudáš 2 - Olejár, Paul - Mazák 2, Hruščák 6/1, Nuber, Štefanisko, Kolesár 3, Guzy 6/1, Pecha 2, Krstič, Baláž 2, Durilla 4, T. Urban 2, Petraško 1
Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula
vylúčení: 6:5
ČK: Tumidalský za tri vylúčenia
sedemmetrové hody: 6/5 - 3/2
1020 divákov
Na zápasy: 1:0

V prvom polčase domáci dosť nenapĺňali papierové prognózy. Veľký favorit nielen tohto stretnutia, ale aj celej série nebol spočiatku vo svojej koži. Prešovská obrana bola až príliš deravá a domáci navyše zahadzovali vyložené šance. Snaživí a bojovní hostia sa spoliehali na koncovku Guzyho, ktorý do prestávky vsietil 6 pekných gólov. Záver ale patril nakoniec hostiteľom, ktorí odchádzali do kabín so 4-gólovým náskokom. Hneď na začiatku druhého dejstva prišiel definitívny zlom. Majster pridal ďalšie tri góly a viedol už 23:16. Od tých chvíľ bolo prakticky o osude zápasu rozhodnuté. Hostia už neboli takí nebezpeční, Guzy sa k streľbe už toľko nedostával a dokonca zahodil aj sedmičku. Zeleno-bieli hlavne po rýchlych protiútokoch svoj náskok zvyšovali. V 43. minúte za stavu 30:23 dali päť gólov po sebe, hostia žiaden a bolo už o 12 - 35:23. Potom nasledovalo čiastočné poľavenie Prešovčanov, avšak o osude stretnutia bolo už rozhodnuté.

Martin Lipták, tréner Prešova: "Úlohu sme splnili vedieme na zápasy 1:0. Spočiatku bolo vidieť na mojich hráčoch, že majú dlhšiu zápasovú pauzu. Nemohli sa dostať do tempa a zle bránili. No v druhom polčase sa rapídne zlepšili a po vytvorení bezpečného náskoku sa toto stretnutie už len dohrávalo. "
Ján Hruščák, tréner Košíc: "Gratulujem Prešovu k víťazstvu. My sme boli v prvom polčase dobrí, no slabo sme bránili. Po výmene strán nás domáci prinútili k technickým chybám a šance, ktoré sme si ťažko vypracovali sme aj zahadzovali. No nie som nahnevaný, kvalita je jednoznačne na strane Prešova. Nebolo to v našom podaní optimálne, ale ani nie až také zlé. "

o 3. miesto:

TJ Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 40:20 (17:12) - stav série 1:0
Najviac gólov: Drábek 12/5, Vadkerti 10, Mojzes a Szapu 6 - Piteľka 6, Štepanovský 5/1, Tschur 3
sedemmetrové hody: 6/6 - 3/1
vylúčení: 6 - 5
ČK: O. Meluš (Nové Zámky) za tri vylúčenia
rozhodovali: Karlubík a Struhár